EuroPEK Petrol Ayırıcı Haznesi

EuroPEK petrol ayırıcılar sınıf I tipidir. Petrol ayırıcı standardı EN 858 standardının gerekliklerini yerine getirecek şekilde tasarlanmış ve test edilmiştir. Ayrıca EN 476 bakım ve su geçirmezlik standardını da karşılamaktadır. EuroPEK petrol ayırıcılar her türlü petrol içeren atık su ve yağmur suyunun işlenmesine olanak sağlar.

EuroPEK petrol ayırıcılar geniş bir ayırıcı alanı oluşturan koaliser filtreler ile donatılmıştır. Koaliser filtrenin 1 m3’lük yüzey alanı, 443 m2’lik temizleme alanına eşittir. Bu özellik daha küçük boyutlarda ayırıcı tasarımları yapılmasına olanak sağlar. Ayırıcıya giren su koaliser filtreden geçer. Su içindeki petrol zerrecikleri koaliser filtre yüzeyine yapışır ve sudan ayrılmış olur. Petrol zerrecikleri bir araya gelir ve suyun yüzeyine doğru yükselirler. Böylece suyun yüzeyinde homojen bir petrol tabakası oluşur.

Ayırıcı tasarımında kolay bakım şartlarının oluşturulmasına özellikle dikkat edilmiştir. Bütün parçalar bakım amacıyla ayırıcıdan çıkartılabilir. Plastik koaliser filtre ve paslanmaz çelik gövdesi kolayca çıkartılıp bakım yapılabilir. Koaliser filtre, basınçlı su ile yıkandığında tüm partiküller temizlenir. Koaliser filtre temizlendikten sonra %100 verimle arıtma yapmaya devam eder. Koaliser filtrenin kolayca temizlenebilmesi ayırıcının bakım ve servis maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

petrol ayırıcılar 2

petrol ayırıcılar 3