DOĞAL GAZ TESİSAT BORULARI

Borusan doğal gaz borularıyla güven içindesiniz. Neden en güvenlisi Borusan doğal gaz borusu?

Doğal-Gaz-Tesisat-BorularıEvlerimizde mutfak ve banyolarımızda kullandığımız doğal gazın, doğal afet, bilinçsiz kullanım veya doğal gaz tesisatında kullanılan kalitesiz malzeme yüzünden, büyük bir tehlikeye dönüşeceğini hiç aklınıza getirmiş miydiniz?

Ülkemizde abone bazında doğal gaz dağıtımı 1988 yılında başlamıştır. Geride kalan yaklaşık 30 sene boyunca, evlerde, sosyal ve endüstriyel tesislerde doğal gaz tüketimi her geçen sene artarak ilerlemiştir.

Doğal gaz borusu, içinden geçirdiği yanıcı akışkan sebebi ile can ve mal güvenliği açısından çok dikkat edilmesi gereken bir tesisat malzemesidir. Dünyada çeşitli nedenlerle ortaya çıkan doğal gaz kaçaklarının büyük facialara yol açtığı bilinmektedir. Bu yüzden doğal gaz borularının imalatı, kullanılan çelik kaliteleri ve üretim sonrası test yöntemleri yüksek standartlara bağlanmıştır. Bir doğal gaz borusunun kullanıma uygunluğu, ancak uzmanlık gerektiren bir dizi testten geçirilerek tespit edilebilmektedir. Bu testler güvenliğinizi garantiye alan önemli referanslardır. Bu yüzden kullanacağınız doğal gaz borusunun bu referanslara sahip olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz!

Üretim standartlarının belirlediği kriterlerin yanı sıra, Borusan Yüksek Kalite Kontrol Kriterleri’nden de başarı ile geçen Borusan Doğal Gaz Boruları, yalnızca bir tesisat elemanı değil, yatırımcıya, işletmeciye, ana müteahhide, tesisat taahhüt firmalarına ve nihai kullanıcılara GÜVEN veren borulardır.

Kullanım Yeri:

Konutlarda, sosyal donatı ve endüstriyel tesislerde, doğal gaz iletiminde kullanılır.

Üretim Aralığı:

Dış Çap : 21,3 mm (1/2”) ~ 339,7 mm (13 3/8”)
Et Kalınlığı : 2,00 mm ~12,70 mm
Boru Boyu : Doğal gaz borularımızın standart boru boyu 6 metre olup, özel siparişlerde ebatlara göre
değişmekle birlikte, 5,00 ~ 18,30 metre aralığında üretim yapılabilmektedir.

Üretim Standartları ve Kullanılan Çelik Kaliteleri

Standart Kalite
EN ISO 3183 L245, L290, L360, L415, L450, L 485
API 5L Gr-A, Gr-B, X42, X46, X52, X60, X65, X70